Filter Results

Search Results

Essential Everyday Milk Chocolate Chips, 11.5 Ounce, $3.49

Milk Chocolate Chips

Essential Everyday Milk Chocolate Chips, 11.5 Ounce
Essential Everyday Milk Chocolate Chips, 11.5 Ounce
Open Product Description
$3.49
$0.30/oz

Famous Dave's Corn Bread Mix, Original Recipe, 15 Ounce, $3.59

Corn Bread Mix, Original Recipe

Save $5.00 on your Online Order when you buy $20 of these participating items in a single transaction
Famous Dave's Corn Bread Mix, Original Recipe, 15 Ounce
Famous Dave's Corn Bread Mix, Original Recipe, 15 Ounce
Open Product Description
$3.59
$0.24/oz
Offer Valid: May 18th until Jun 1st

Gold Medal All Purpose Flour, 5 Pound, $4.99

All Purpose Flour

Gold Medal All Purpose Flour, 5 Pound
Gold Medal All Purpose Flour, 5 Pound
Open Product Description
$4.99
$1.00/lb

Ocean Spray Cranberries, Dried, 6 Ounce, $3.49

Cranberries, Dried

Ocean Spray Cranberries, Dried, 6 Ounce
Gluten Free
Ocean Spray Cranberries, Dried, 6 Ounce
Open Product Description
$3.49
$0.58/oz

Pillsbury Brownie Mix, Chocolate Fudge, 13 Inch x 9 Inch Family Size, 18.4 Ounce, $1.99

Brownie Mix, Chocolate Fudge, 13 Inch x 9 Inch Family Size

Pillsbury Brownie Mix, Chocolate Fudge, 13 Inch x 9 Inch Family Size, 18.4 Ounce
Pillsbury Brownie Mix, Chocolate Fudge, 13 Inch x 9 Inch Family Size, 18.4 Ounce
Open Product Description
$1.99
$0.11/oz
was $2.69
Offer Valid: May 19th until May 26th

Essential Everyday Sugar, Pure, Granulated, 32 Ounce, $2.49

Real savings. Highest quality. Every day. Per 1 Tsp: 15 calories; 0 g sat fat (0% DV); 0 mg sodium (0% DV); 4 g sugars. Great products at a price you'll love - that's Essential Everyday. Our goal is to provide the products your family wants, at a substantial savings versus comparable brands. We're so confident that you'll love Essential Everyday, we stand behind our products with a 100% satisfaction guarantee. For additional recipes, visit www.essentialeveryday.com. Gluten free. If you're not completely satisfied with this product, please contact us at www.essentialeveryday.com or 1-877-932-7948.

Essential Everyday Sugar, Pure, Granulated, 32 Ounce
Essential Everyday Sugar, Pure, Granulated, 32 Ounce
Open Product Description
$2.49
$0.08/oz

Essential Everyday Chocolate Chips, Semi-Sweet, Mini, 12 Ounce, $3.49

Real semi-sweet chocolate chips. Per 1 Tbsp: 70 calories; 2.5 g sat fat (12% DV); 0 mg sodium (0% DV); 8 g total sugars. Gluten free. 100% quality guaranteed. Like it or let us make it right. That’s our quality promise. 877-932-7948; essentialeveryday.com. For recipes, visit www.essentialeveryday.com.

Essential Everyday Chocolate Chips, Semi-Sweet, Mini, 12 Ounce
Essential Everyday Chocolate Chips, Semi-Sweet, Mini, 12 Ounce
Open Product Description
$3.49
$0.29/oz

Crystal Sugar Sugar, Confectioners Powdered, 2 Pound, $3.79

10 fat-free calories per tsp. Fat-free. 0 g trans fat. Gluten free. Approximately 7-1/2 cups unsifted. Questions or comments about this product? Call toll free 1-800-782-9611. BCTGM: Bakery Confectionery Tobacco Workers & Grain Millers union made. AFL CIO CLC. 100% made in the USA.

Crystal Sugar Sugar, Confectioners Powdered, 2 Pound
Crystal Sugar Sugar, Confectioners Powdered, 2 Pound
Open Product Description
$3.79
$1.90/lb

Snack Pack Butterscotch Flavored Pudding, 13 Ounce, $1.50

Delight in a quick and tasty treat any time of day with Snack Pack Butterscotch Pudding Cups. These pudding snacks offer a classic butterscotch flavor and creaminess that everyone is sure to love. These pudding cups are made with real nonfat milk and no preservatives or high fructose corn syrup. Each Snack Pack pudding cup is a convenient size and does not need to be refrigerated, making this a reliable treat that is easy to pack up and take with you to work for office snacks, in your kids’ lunch boxes for school snacks or anywhere for easy snacks and sweet treats. These Snack Pack pudding cups also make easy after-dinner sweet treats or desserts for the entire family. If you want to add some extra excitement to these pudding cups, try topping them with whipped cream and sprinkles, fruit or cookie crumbles for a creative and easy dessert. Enjoy the fun with Snack Pack!

Buy 5 Participating ConAgra Frozen Items Get $3.50 off Frozen Pizza with My Cub Rewards
Snack Pack Butterscotch Flavored Pudding, 13 Ounce
Snack Pack Butterscotch Flavored Pudding, 13 Ounce
Open Product Description
$1.50
$0.12/oz
was $1.69
Offer Valid: May 4th until Jun 8th

Essential Everyday Baking Cocoa, 8 Ounce, $5.99

Per 1 Tbsp: 15 calories; 0 g sat fat (0% DV); 0 mg sodium (0% DV); 0 g total sugars. 100% Pure Cocoa. 100% quality guaranteed. Like it or let us make it right. That's our quality promise. essentialeveryday.com.

Essential Everyday Baking Cocoa, 8 Ounce
Essential Everyday Baking Cocoa, 8 Ounce
Open Product Description
$5.99
$0.75/oz

Essential Everyday Evaporated Milk, 12 Fluid ounce, $1.99

Evaporated Milk

Essential Everyday Evaporated Milk, 12 Fluid ounce
Gluten Free
Essential Everyday Evaporated Milk, 12 Fluid ounce
Open Product Description
$1.99
$0.17/fl oz

Log Cabin Syrup, Original, 24 Ounce, $3.99

No artificial flavors. 110 calories per 2 tbsp. A family tradition since 1887. Traditional rich taste. No high fructose corn syrup. logcabinsyrups.com. how2recycle.info. SmartLabel. Scan or call 1-800-672-8159 for more food information. Questions or comments? 1-800-672-8159, logcabinsyrup.com.

Buy 5 Participating ConAgra Frozen Items Get $3.50 off Frozen Pizza with My Cub Rewards
Log Cabin Syrup, Original, 24 Ounce
Log Cabin Syrup, Original, 24 Ounce
Open Product Description
$3.99
$0.17/oz
was $4.79
Offer Valid: Mar 14th until Jun 8th

Jell-O Zero Sugar Pistachio Flavor Instant Pudding & Pie Filling, 1 Ounce, $1.99

Snack happy. Jell-O Zero Sugar Pistachio Instant Reduced Calorie Pudding Mix & Pie Filling tastes delicious whether you enjoy it as a treat or use it as an ingredient in your favorite dessert recipes. Add some wonder to your day with a delicious snack. Fun to make with your kids, our zero sugar artificially flavored pistachio pudding mix can also be used to create a poke cake, tasty crepes or pistachio pie filling. You'll feel good about serving our zero sugar pudding mix that is 2/3 fewer calories than regular Jell-O instant chocolate pudding; as packaged, this product contains 25 calories, regular product contains 100 calories. Our zero sugar artificially flavored pistachio pudding is ready in as little as five minutes. Simply stir milk into the pudding mix and allow to set. Every zero sugar Jell-O pudding mix comes packaged in a 1-ounce sealed pouch. Pudding fun in every bite.

Jell-O Zero Sugar Pistachio Flavor Instant Pudding & Pie Filling, 1 Ounce
Jell-O Zero Sugar Pistachio Flavor Instant Pudding & Pie Filling, 1 Ounce
Open Product Description
$1.99
$1.99/oz

Essential Everyday Pumpkin, 100% Pure, 15 Ounce, $2.79

Per 1/2 cup: 40 calories; 0g sat fat (0% DV); 5 mg sodium (0% DV); 4 g total sugars. A fat free food. Excellent source of vitamin A. 100% quality guaranteed. Like it or let us make it right. That's our quality promise. www.essentialeveryday.com. Steel. Please Recycle.

Essential Everyday Pumpkin, 100% Pure, 15 Ounce
Gluten Free
Essential Everyday Pumpkin, 100% Pure, 15 Ounce
Open Product Description
$2.79
$0.19/oz

Arm & Hammer Fridge & Freezer Baking Soda, 14 Ounce, $1.69

Fridge & Freezer Baking Soda

Arm & Hammer Fridge & Freezer Baking Soda, 14 Ounce
Arm & Hammer Fridge & Freezer Baking Soda, 14 Ounce
Open Product Description
$1.69
$0.12/oz

Jell-O Lime Gelatin Dessert Mix, 3 Ounce, $1.99

Snack happy. Jell-O Lime Artificially Flavored Gelatin Dessert Mix lets you add some wonder to your day with a delicious snack. Spoon up a smile with our artificially flavored lime Jell-O gelatin that contains 80 calories per serving. Our colorful, jiggly treat is perfect for everyday snacking or special occasions with family and friends. Additionally, our gelatin dessert mix is a versatile ingredient for creating desserts like poke cakes, parfaits, pretzel salads, rainbow layer cakes and more. Our artificially flavored lime gelatin dessert is easy to prepare. Simply add 1 cup boiling water to the gelatin mix, stir for 2 minutes until completely dissolved, stir in 1 cup cold water, then refrigerate for 4 hours or until firm. Each Jell-O gelatin dessert mix is individually packaged in a 3-ounce sealed pouch and makes 4, 1/2-cup servings.

Jell-O Lime Gelatin Dessert Mix, 3 Ounce
Jell-O Lime Gelatin Dessert Mix, 3 Ounce
Open Product Description
$1.99
$0.66/oz

Heath English Toffee Bits, Milk Chocolate, 8 Ounce, $3.99

Baking morsels that are here for anything you can whip up in the kitchen! HEATH milk chocolate English toffee baking bits are easy to toss into all kinds of dessert mixes and tasty treats no matter the occasion. Pour some into your morning pancake batter (a favorite among kids), add them to your favorite brownie mix or savor a handful straight from the bag! You can even sweeten up your cake mixes, muffins, cookies and more. Gently melt these tasty chocolate morsels to drizzle over pretzels and fruit or make chocolate, toffeee icing and add a few bits to your hot cocoa. HEATH toffee chocolate baking bits help bring your baking projects to sweet new heights. These baking chocolates are gluten-free and made with no artificial flavors, colors or preservatives. They are also perfect additions to your holiday recipes no matter the time of year and make delicious holiday gifts. With a few sealed bags of English toffee and chocolate bits stocked in the pantry, you can indulge in these sweet morsels that bring a whole lot of baking fun to the kitchen.

Heath English Toffee Bits, Milk Chocolate, 8 Ounce
Gluten Free
Heath English Toffee Bits, Milk Chocolate, 8 Ounce
Open Product Description
$3.99
$0.50/oz

Snack Pack Lemon Flavored Pudding, 13 Ounce, $1.50

Delight in a quick and tasty treat any time of day with Snack Pack Lemon Pudding Cups. These pudding snacks offer a classic lemon flavor packed with a zing of citrus and creaminess that everyone is sure to love. These pudding cups are made with lemon juice from concentrate and no preservatives or high fructose corn syrup. Each Snack Pack pudding cup is a convenient size and does not need to be refrigerated, making this a reliable treat that is easy to pack up and take with you to work for office snacks, in your kids’ lunch boxes for school snacks or anywhere for easy snacks and sweet treats. These Snack Pack lemon pudding cups also make easy after-dinner sweet treats or desserts for the entire family. If you want to add some extra excitement to these pudding cups, try topping them with whipped cream and sprinkles, fruit or cookie crumbles for a creative and easy lemon dessert. Enjoy the fun with Snack Pack!

Buy 5 Participating ConAgra Frozen Items Get $3.50 off Frozen Pizza with My Cub Rewards
Snack Pack Lemon Flavored Pudding, 13 Ounce
Snack Pack Lemon Flavored Pudding, 13 Ounce
Open Product Description
$1.50
$0.12/oz
was $1.69
Offer Valid: May 4th until Jun 8th

Jell-O Lemon Gelatin Dessert Mix, 3 Ounce, $1.99

Snack happy. Jell-O Lemon Artificially Flavored Gelatin Dessert Mix lets you add some wonder to your day with a delicious snack. Spoon up a smile with our artificially flavored lemon Jell-O gelatin that contains 80 calories per serving. Our colorful, jiggly treat is perfect for everyday snacking or special occasions with family and friends. Additionally, our gelatin dessert mix is a versatile ingredient for creating desserts like poke cakes, parfaits, pretzel salads, rainbow layer cakes and more. Our artificially flavored lemon gelatin dessert is easy to prepare. Simply add 1 cup boiling water to the gelatin mix, stir for 2 minutes until completely dissolved, stir in 1 cup cold water, then refrigerate for 4 hours or until firm. Each Jell-O gelatin dessert mix is individually packaged in a 3-ounce sealed pouch and makes 4, 1/2-cup servings.

Jell-O Lemon Gelatin Dessert Mix, 3 Ounce
Jell-O Lemon Gelatin Dessert Mix, 3 Ounce
Open Product Description
$1.99
$0.66/oz

Betty Crocker Super Moist Cake Mix, Yellow, 13.25 Ounce, $2.49

Cake Mix, Yellow

Betty Crocker Super Moist Cake Mix, Yellow, 13.25 Ounce
Betty Crocker Super Moist Cake Mix, Yellow, 13.25 Ounce
Open Product Description
$2.49
$0.19/oz

Oreo Pie Crust, 6 Ounce, $2.79

Delicious recipes under label.

Oreo Pie Crust, 6 Ounce
Oreo Pie Crust, 6 Ounce
Open Product Description
$2.79
$0.47/oz

Jell-O Butterscotch Pudding & Pie Filling Mix, 3.5 Ounce, $1.99

Snack happy. Jell-O Butterscotch Artificially Flavored Cook & Serve Pudding & Pie Filling Mix tastes great whether you enjoy it as a treat or use it as an ingredient in your favorite dessert recipes. Add some wonder to your day with a delicious snack. Fun to make with your kids, our artificially flavored butterscotch pudding mix can also be used to create a poke cake, tasty crepes or butterscotch pie filling. To prepare, stir mix into 2 cups cold milk in medium saucepan, bring to a boil on medium heat while stirring constantly, then serve warm or chilled. Every Jell-O pudding mix comes packaged in a 3.5-ounce sealed pouch. Pudding fun in every bite.

Jell-O Butterscotch Pudding & Pie Filling Mix, 3.5 Ounce
Jell-O Butterscotch Pudding & Pie Filling Mix, 3.5 Ounce
Open Product Description
$1.99
$0.57/oz

Jell-O Raspberry Gelatin Dessert Mix, 3 Ounce, $1.99

Snack happy. Jell-O Raspberry Artificially Flavored Gelatin Dessert Mix lets you add some wonder to your day with a delicious snack. Spoon up a smile with our artificially flavored raspberry Jell-O gelatin that contains 80 calories per serving. Our colorful, jiggly treat is perfect for everyday snacking or special occasions with family and friends. Additionally, our gelatin dessert mix is a versatile ingredient for creating desserts like poke cakes, parfaits, pretzel salads, rainbow layer cakes and more. Our artificially flavored raspberry gelatin dessert is easy to prepare. Simply add 1 cup boiling water to the gelatin mix, stir for 2 minutes until completely dissolved, stir in 1 cup cold water, then refrigerate for 4 hours or until firm. Each Jell-O gelatin dessert mix is individually packaged in a 3-ounce sealed pouch and makes 4, 1/2-cup servings.

Jell-O Raspberry Gelatin Dessert Mix, 3 Ounce
Jell-O Raspberry Gelatin Dessert Mix, 3 Ounce
Open Product Description
$1.99
$0.66/oz

Krusteaz Honey Cornbread & Muffin Mix, 15 Ounce, $3.49

Get extra gold stars at the next potluck supper with Krusteaz crazy delicious honey cornbread. The sweet scent of honey and cornmeal is enough to tempt anyone’s taste buds, and you won’t have to ring the dinner bell more than once. Hint: Be sure to top this moist, delicious cornbread with melty butter right after it comes out of the oven, and you'll forever be known as “that epic cornbread maker”.

Krusteaz Honey Cornbread & Muffin Mix, 15 Ounce
Krusteaz Honey Cornbread & Muffin Mix, 15 Ounce
Open Product Description
$3.49
$0.23/oz

Nestle Toll House Morsels, Dark Chocolate, 10 Ounce, $4.99

Morsels, Dark Chocolate

Nestle Toll House Morsels, Dark Chocolate, 10 Ounce
Gluten Free
Nestle Toll House Morsels, Dark Chocolate, 10 Ounce
Open Product Description
$4.99
$0.50/oz

Crystal Sugar Sugar, Dark Brown, 2 Pound, $3.79

Sugar, Dark Brown

Crystal Sugar Sugar, Dark Brown, 2 Pound
Gluten Free
Crystal Sugar Sugar, Dark Brown, 2 Pound
Open Product Description
$3.79
$1.90/lb

Baker's Semi-Sweet Chocolate Premium Baking Bar with 56% Cacao, 4 Ounce, $5.49

Baker's Premium Semi-Sweet Chocolate Baking Bar is a great addition to your recipes, serving as America's favorite premium chocolate since 1780. This semi-sweet baking bar is made with 56% cacao for a decadent flavor and smooth texture that makes all your recipes a hit. Made with cocoa butter, this premium baking bar breaks apart easily into semi sweet chocolate squares for quick portioning to fit your favorite cake, cookie, fudge and frosting recipes. This semi sweet chocolate for baking melts smoothly and easily in the microwave, so it's also great for dips or candy making. To ensure freshness, store this baking cocoa in a cool, dry place. One baking bar contains 4 ounce of semi-sweet chocolate.

Baker's Semi-Sweet Chocolate Premium Baking Bar with 56% Cacao, 4 Ounce
Baker's Semi-Sweet Chocolate Premium Baking Bar with 56% Cacao, 4 Ounce
Open Product Description
$5.49
$1.37/oz

Essential Everyday Marshmallows, Miniature, 16 Ounce, $2.79

Per 2/3 Cup: 100 calories; 0 g sat fat (0% DV); 15 mg sodium (1% DV); 16 g total sugars. Contains bioengineered food ingredients. Great products at a price you'll love - that's Essential Everyday. Our goal to provide the products your family wants, at a substantial savings versus comparable brands, We're so confident that you'll love Essential Everyday, we stand behind our products with a 100% satisfaction guarantee. 100% Quality Guaranteed: Like it or let us make it right. That’s our quality promise. essentialeveryday.com.

Essential Everyday Marshmallows, Miniature, 16 Ounce
Essential Everyday Marshmallows, Miniature, 16 Ounce
Open Product Description
$2.79
$0.17/oz

Snack Pack Tapioca Pudding, 4 Each, $1.50

Delight in a quick and tasty treat any time of day with Snack Pack Tapioca Pudding Cups. These pudding snacks offer a classic vanilla flavor and the thick richness of tapioca pudding that everyone is sure to love. These pudding cups are made with real nonfat milk and no preservatives or high fructose corn syrup. Each Snack Pack pudding cup is a convenient size and does not need to be refrigerated, making this a reliable treat that is easy to pack up and take with you to work for office snacks, in your kids’ lunch boxes for school snacks or anywhere for easy snacks and sweet treats. These Snack Pack pudding cups also make easy after-dinner sweet treats or desserts for the entire family. If you want to add some extra excitement to these pudding cups, try topping them with whipped cream and sprinkles, fruit or cookie crumbles for a creative and easy dessert. Enjoy the fun with Snack Pack!

Buy 5 Participating ConAgra Frozen Items Get $3.50 off Frozen Pizza with My Cub Rewards
Snack Pack Tapioca Pudding, 4 Each
Snack Pack Tapioca Pudding, 4 Each
Open Product Description
$1.50
$0.38 each
was $1.69
Offer Valid: May 4th until Jun 8th

Hungry Jack Pancake & Waffle Mix, Buttermilk, Complete, 32 Ounce, $3.69

Pancake & Waffle Mix, Buttermilk, Complete

Hungry Jack Pancake & Waffle Mix, Buttermilk, Complete, 32 Ounce
Hungry Jack Pancake & Waffle Mix, Buttermilk, Complete, 32 Ounce
Open Product Description
$3.69
$0.12/oz
Can't find what you're looking for?